Organization Calendar (Huntsville Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Nov 30, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Huntsville Peewee AE Otters Classic
Huntsville Bantam AE Otters Classic
Bantam AE - Huntsville Bantam A/E Otters Classic
Pee Wee AE - Huntsville Peewee AE Otters Classic (9178)
Midget AE - South Muskoka
Midget AE - Silver Stick
Major Midget - 3rd ANNUAL TEEDER KENNEDY
Bantam Rep - Port Colborne
Midget AE
10:15 AM
@ Simcoe
Initiation - Tim Bits
Gold - Boston Bruins & White - Toronto
12:10 PM-1:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
12:40 PM
vs. Almaguin Ice Devils
Jack Bionda Arena [MPS-AT-27]
Initiation - Tim Bits
Orange - Philadelphia Flyers & Blue - Toronto
1:10 PM-2:00 PM
Shared Practice
Pee Wee Rep
4:30 PM
@ Oro Thunder
Oro [PA-GB58]
Bantam Rep
5:10 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Don Lough Arena [MPS-BT-34]
Bantam LL
Little Caesars
5:40 PM
vs. Bantam LL - Pro Active
Major Midget
6:00 PM
@ Midland Centennials
Midget LL
Heather Douglas Photography
6:30 PM
vs. Highland Storm Total Site Ser
Pee Wee Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Atom Rep
5:40 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee LL
HRC & Little Caesars
6:40 PM-7:30 PM
Shared Practice
PeeWee LL
Hidden Valley Resort
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Midget AE
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Major Midget
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Atom LL - ATOMc
Davicor & Aben Graphics
5:10 PM-6:00 PM
Shared Practice
Major Novice LL
Little Caesars 1 & Main Street Dental 1
5:40 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom LL - ATOMc
Little Caesars & McDonalds
6:10 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL
Pro Active
6:40 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Midget AE
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Minor Novice LL
Little Caesars & Near North
5:40 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL
Little Caesars
6:40 PM-7:30 PM
Practice
Major Midget
7:10 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL
Duke
7:40 PM
vs. Midget LL - Heather Douglas Photography
Bantam AE
8:10 PM-9:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Bantam Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Initiation - Tim Bits
Gold - Boston Bruins & White - Toronto
5:40 PM-6:30 PM
Shared Practice
Initiation - Tim Bits
Blue - Toronto & Orange - Philadelphia Flyers
6:40 PM-7:30 PM
Shared Practice
Pee Wee Rep
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Major Midget
1:30 PM
@ Simcoe Warriors
Vale Centre Rink 2 [6]
Bantam Rep
5:00 PM
@ Penetang Flames
Vale Center (Port Colborne) [13]
Major Midget
8:30 PM
vs. Port Colborne Sailors
Vale Centre Rink 1 [16]
Minor Novice LL
Near North & Little Caesars
8:10 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom LL - ATOMc
McDonalds
8:40 AM
vs. Almaguin Ice Devils
Bantam LL
Pro Active
9:20 AM
vs. Parry Sound Shamrocks
Atom LL - ATOMc
Davicor
9:50 AM
vs. South Muskoka Cottage Country Dent
Major Midget
10:30 AM
@ Mount Brydges Cougars
Vale Centre Rink 2 [20]
PeeWee LL
Hidden Valley Resort
10:45 AM
vs. South Muskoka CC Tatham
Bantam Rep
11:00 AM
vs. Port Colborne Sailors
Vale Center (Port Colborne) [20]
Major Novice LL
Main Street Dental 2
11:15 AM
vs. Muskoka Rock Black
Jack Bionda Arena [N(Major)-118]
Major Novice LL
Main Street Dental 1
11:15 AM
vs. Muskoka Rock White
Jack Bionda Arena [N(Major)-018]
Atom LL - ATOMc
Aben Graphics
11:20 AM
@ South Muskoka Middaugh
PeeWee LL
HRC
12:00 PM
@ Almaguin Ice Devils
PeeWee LL
Little Caesars
1:00 PM
@ South Muskoka Blakewood Constr
Bantam AE
2:10 PM
vs. Essa Eagles
Don Lough Arena [MPS-BT-45]
Pee Wee Rep
2:15 PM
vs. Midland Centennials
Jack Bionda Arena [MPS-PW-28]
Major Novice LL
Little Caesars 1
3:45 PM
@ Parry Sound Optimist Club 1
BOCC [N(Major)-020]
Major Novice LL
Little Caesars 2
3:45 PM
@ Parry Sound Optimist Club 2
BOCC [N(Major)-120]
Atom LL - ATOMc
Little Caesars
4:45 PM
@ Parry Sound McNabb Home Bld
BOCC [A-44]
Major Midget
5:00 PM
vs. Caledonia Thunder
Vale Centre Rink 1 [30]
Bantam Rep
6:30 PM
vs. Stirling Blues
Vale Center (Port Colborne) [32]
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Midget AE - Silver Stick
Major Midget - 3rd ANNUAL TEEDER KENNEDY
Bantam Rep - Port Colborne
Initiation - Tim Bits
Gold - Boston Bruins & White - Toronto
12:10 PM-1:00 PM
Shared Practice
PeeWee LL
Little Caesars
12:40 PM
vs. South Muskoka CC Tatham
Midget LL
Heather Douglas Photography
1:00 PM
@ Almaguin Ice Devils
SSJ Arena [M-27]
Initiation - Tim Bits
Orange - Philadelphia Flyers & Blue - Toronto
1:10 PM-2:00 PM
Shared Practice
Bantam AE
1:50 PM
vs. Orillia AE Terriers
Jack Bionda Arena [MPS-BT-84]
PeeWee LL
HRC
3:00 PM
@ Coldwater Wildcats 1
Coldwater [PINT02]
Pee Wee Rep
3:40 PM
vs. Elmvale Coyotes
Jack Bionda Arena [MPS-PW-29]
PeeWee LL
Hidden Valley Resort
4:00 PM
@ Coldwater Wildcats 2
Coldwater [PINT03]
Midget LL
Duke
5:10 PM
vs. Highland Storm Total Site Ser
Bantam AE
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Pee Wee Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Atom Rep
5:40 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee LL
HRC & Hidden Valley Resort
6:40 PM-7:30 PM
Shared Practice
PeeWee LL
Little Caesars
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Midget AE
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Major Midget
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Atom LL - ATOMc
Aben Graphics & Davicor
5:10 PM-6:00 PM
Shared Practice
Major Novice LL
Little Caesars 1 & Main Street Dental 1
5:40 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom LL - ATOMc
Little Caesars & McDonalds
6:10 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL
Pro Active
6:40 PM-7:30 PM
Practice
Bantam AE
7:10 PM
@ Almaguin Ice Devils
SSJ Arena [MPS-BT-08]
Bantam Rep
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Midget AE
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Minor Novice LL
Little Caesars & Near North
5:40 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam LL
Little Caesars
6:40 PM-7:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
7:10 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL
Duke
7:40 PM
vs. Midget LL - Heather Douglas Photography
Bantam AE
8:10 PM-9:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Bantam Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Initiation - Tim Bits
Gold - Boston Bruins & White - Toronto
5:40 PM-6:30 PM
Shared Practice
Initiation - Tim Bits
Blue - Toronto & Orange - Philadelphia Flyers
6:40 PM-7:30 PM
Shared Practice
Major Midget
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Atom LL - ATOMc
Aben Graphics
8:40 AM
vs. South Muskoka Cottage Country Dent
PeeWee LL
HRC
9:20 AM
vs. Almaguin Ice Devils
Atom LL - ATOMc
Little Caesars
9:50 AM
vs. Muskoka Rock
Major Novice LL
Little Caesars 1
10:10 AM
@ Almaguin Ice Devils Red
South River [N(Major)-022]
PeeWee LL
Little Caesars
10:40 AM
vs. South Muskoka Blakewood Constr
Major Novice LL
Main Street Dental 1
11:15 AM
vs. South Muskoka Envotek
Jack Bionda Arena [N(Major)-023]
Major Novice LL
Main Street Dental 2
11:15 AM
vs. South Muskoka Fitzmaurice Bros
Jack Bionda Arena [N(Major)-123]
Minor Novice LL
Little Caesars
12:15 PM
vs. South Muskoka Tims Kings
Jack Bionda Arena [N(Minor)-006]
Minor Novice LL
Near North
12:15 PM
vs. South Muskoka Tims Senators
Jack Bionda Arena [N(Minor)-106]
Atom LL - ATOMc
Davicor
1:00 PM
@ South Muskoka Middaugh
Bantam AE
1:10 PM
vs. North Bay Trappers
Don Lough Arena [MPS-BT-48]
Pee Wee Rep
1:40 PM
vs. South Muskoka Bears
Jack Bionda Arena [MPS-PW-25]
Bantam LL
Pro Active
2:45 PM
vs. South Muskoka Muskoka Highlands
Atom LL - ATOMc
McDonalds
3:30 PM
@ South Muskoka Wes Finch
Midget AE
4:20 PM
vs. North Bay Trappers
Don Lough Arena [MPS-MD-43]
Bantam Rep
6:10 PM
vs. East Nipissing Vipers
Don Lough Arena [MPS-BT-36]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from huntsvillehockey.ca on Sunday, November 17, 2019 at 9:33 AM